koltuktaki çay kahve lekesi nasıl çıkar?
Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar?
Şubat 1, 2021
trabzon araç koltuk yıkama
ARABA KOLTUĞU YIKAMA
Şubat 1, 2021

İdrar Lekesi ve Kokusu Nasıl Çıkar ?

Koltuktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Bu yazımızda koltuktan idrar kokusu nasıl çıkar konusunu işleyeceğiz. Aynı zamanda araba koltuğundan idrar nasıl çıkar, yataktan idrar nasıl çıkar, çiş kokusu nasıl gider, sidik kokusu nasıl gider, idrar lekeleri nasıl çıkar konularını da işleyeceğiz.

Koltuktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

İdrar lekesi nasıl çıkar ?

Evinizde bir hasta, çocuk ya da evcil hayvanınız var ise bu durumla mutlaka karşılaşmış ve kendinizi çaresiz hissetmiş olabilirsiniz. Bu yazıyı yazmamız da ki amacımız sizleri bu çaresizlikten kurtarmaktır. Koltuğa, halıya ya da araba koltuğuna temas eden idrar lekesi ve kokusundan nasıl kurtulabileceğinizi şimdi anlatacağız.

Genelde istem dışı olarak kazara ya da bilinçsizce eşyalarınıza idrar yapılabilir. İçinde asit barındıran idrar koltuğa çok çabuk enjekte olarak leke ve koku bırakır. Temizliği biraz güçtür ama yapılabilir. Bu durumu sadece koltukta değil, yatak ve halılarda da yaşayabilirsiniz. Aşama aşama sizlere anlatmaya çalışacağız. Öncelikle deterjan kullanmadan duru su ve bez yardımı ile fazlalık idrarı koltuktan alalım. Bez ve su ile koltuğu silelim. Bez kirlendikçe temizleyerek bu işlemi fazlaca tekrarlayalım. Fazlalığı koltuktan temizledik. Şimdi ne yapabiliriz bakalım. Öncelikle İnternetten kısa bir araştırma yaparak uygun bir ürün bulabilirsiniz. Biz size herhangi bir ürün almadan idrar lekesinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.
İdrar lekesi ve kokusu nasıl çıkar

Sirke Kullanın

Sirke kullanarak koku ve lekeden kurtulabileceğinizi biliyor musunuz ? Hepimizin evinde mutlaka sirke vardır. Önce boş bir sprey şişesi ayarlayalım. Bir miktar sıcak su birazda sirke(%75 su, %25 sirke) ile dolduralım. Önceden duru su ile fazlalık idrarı koltuktan aldıktan sonra sirke karışımını problemli bölgeye dökelim. Islak-kuru bir elektrik süpürgeniz var ise süpürge ile vakum yapalım. Diğer bir yol ise bezle problemli bölgeyi silmek sonrasında ise durulayarak temizlemektir.

Bir diğer ve en garantili yöntem ise işi uzmanına bırakmak. Biz bu hizmeti Elit Koltuk Yıkama olarak Profesyonel bir şekilde sunuyoruz. Servislerimiz emiş gücü yüksek yıkama makineleri ve idrar lekesine uygun yıkama şampuanları ile gelerek 1 saat gibi kısa bir zamanda koltuklarınızı tertemiz yapmaktadır.

İdrar kokusu nasıl çıkar ?

Yukarıda anlattığımız yöntemlerle idrar kokusu artık koltuğunuzda olmayacaktır. Bazı geç kalınmış durumlarda leke çıksa da koku kalabiliyor. Bu gidi durumlarda işlemi tekrar etmek gerekebiliyor. Bununla ilgili bir yöntem daha bulunmaktadır. Sizlere o yöntemi de anlatmak isteriz.

Amonyak ile çiş kokusu çıkarma

Bir bardak sıcak su hazırlayalım. Fakat bu su kaynar olmasın, el yakmasın. İçine iki kaşık amonyak dökelim. Güzelce karıştıralım. Su ve amonyak karıştığında idrar kokusu olan bölgeye az az döküp renk vermeyen bir bez ile silelim. Amonyağın hem kokuya hem de lekeye karşı etkisi vardır. Bu yöntemle koltuklarınızı çiş kokusundan kurtarabilirsiniz.

Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Yataktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

Yataktan çiş idrar lekesi ve kokusu çıkarma

Yataktan çiş ve idrar lekesi ve kokusu çıkarma işlemi için yukarıda anlattığımız yönergeleri izleyebilirsiniz. Aynı koltukta olduğu gibi sirkeli ya da amonyaklı karışımlar ile idrar kokusundan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda yataktan çiş lekesi çıkarma işlemi içinde bu yöntemler uygulanabilmektedir. Temizleme işleminden sonra en az 5-6 saat odayı havalandırmanızı öneriyoruz.

Araba Koltuğundan İdrar Lekesi ve Kokusu Nasıl Çıkar ?

Araba koltuğundan idrar lekesi ve kokusu çıkarma için firmamızı arayabilirsiniz. Trabzon genelinde hizmet veren Elit Koltuk Yıkama hizmetleri arabaları bulunduğu yerde temizleyerek sizi bu leke ve kokulardan kurtarmaktadır. Yazımızda okuduğunuz işlemleri uygulayarak bu sorundan kurtulma ihtimaliniz olsa da arabadan leke ve koku çıkarmak hem yapıları hem kumaşları gereği daha zordur. Ben bununla uğraşabilirim diyorsanız deneyebilirsiniz. Faka arabaların içi genelde küçük olduğu için idrar kokusu her yere yayılacaktır. Araç tavanı, kapı iç taraflarındaki kumaş bölümler kokudan nasibini alacaktır. Bunun en garanti yöntemi profesyonel koltuk yıkama firmaları ile çalışmaktır.

Diğer leke çıkarma yazılarımız;

İnternet sitemizde koltuk yıkama hizmetimizin yanı sıra sizlere faydalı bilgiler de sunmaya çalışıyoruz. Özellikle koltuklarınızda oluşan lekeler hakkında detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Koltuklarda en fazla oluşan leke kalem lekesidir. Bu konuyu da Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar yazımızda işledik. Ayrıca Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar , Araç Koltuk Yıkama Lekesi Nasıl Çıkar ve Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar konularımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHeman Ara 0 553 663 08 61
Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama