Koltuktan Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?
Şubat 1, 2021
Koltuktaki İdrar Lekesi Nasıl Çıkar
İdrar Lekesi ve Kokusu Nasıl Çıkar ?
Şubat 1, 2021

Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar?

koltuktaki çay kahve lekesi nasıl çıkar?

koltuktaki çay kahve lekesi nasıl çıkar?

Koltuğa kahve döküldü?

Evlerimizde ya da iş yerlerimizde kullandığımız mobilyalarımızın ve eşyalarımızın her zaman temiz ve yeni olarak kalması için çaba sarf ederiz. Mobilyalarımız ve eşyalarımız ne kadar dikkat etsek de kirlenebilmekte ve lekeler oluşmaktadır. İstem dışı karşımıza çıkan durumlardan bir tanesi de kahve lekeleridir. Koltuklara kahve dökülmesi en çok korkulan lekelerden bir tanesidir. Kahve lekesinin çıkartılmasının çok zorluğu birçok deterjan reklamında kahve lekesinin kullanılması ile anlaşılmaktadır. Özellikle ev hanımları ve koltuklarını severek kullanan kişiler koltuğuma kahve döküldü nasıl çıkar sorusu ile mutlaka karşılaşmaktadır. Koltuk ya da kanepelerin genelde kılıfları çıkartılamamaktadır. Sabit döşeme şeklinde bulunan koltuk kılıfları sebebi ile bu lekeler ile uğraşmak çok daha zor olmaktadır. Koltuklarınızın üzerine dökülen kahve ve benzeri şeylerde de bu lekeleri çıkartmak için anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Lekenin kurumasına izin verilmeden temizleme işlemi hemen yapılmalıdır. Çünkü leke kuruduğunda çıkartılması çok daha zor olacaktır.

Koltuğa çay döküldü, lekesi nasıl çıkar?

Koltuğa dökülen çay ev hanımlarının en çok canını sıkan durumlardandır. Canınızı sıkmayın, bizim yardımımız ile çay lekesinden kurtulacaksınız. Burada en önemli nokta erken müdaheledir. Çay lekesi koltuk kumaşına işlemeden ya da kurumadan yapılan müdahaleler de lekenin tümünü koltuklardan çıkarabilirsiniz. Öncelikle bilinmesi gereken nokta koltuğa dökülen çayın şekerli ya da şekersiz mi olduğudur. Çay eğer şekerli ise önce kumaş şekerden arındırılmalıdır. Bunun en güzel yolu saf su ile yapılan uygulamalardır. Önce renk vermeyecek bir bezi su ile ıslatarak problemli bölgeyi dıştan içe doğru silelim. Bu işlemi bezi durulayarak 5-6 kere uygulayalım. Islak bez tüm şekeri kumaştan sökecektir.

Karbonatla Çay lekesi Çıkarma

Önce bir pet şişe su ile bir küçük paket karbonatı 1-2 dakika karıştırarak karbonatı suya iyice yedirelim. Yine renk vermeyecek bir bez ile işlem yapacağız. Bezi hazırladığımız karbonatlı su ile ıslattıktan sonra hafif sıkarak fazla suyu atalım. Bu bez ile yine lekenin dışından içine doğru leke çıkıncaya kadar bezi ara sıra aynı karbonatlı su ile ıslatarak işlemi tekrar edelim. Yeteri kadar sildikten sonra duru su alalım ve temiz bir bez ile bu sefer durulama yapalım. Bez kirlendikçe tekrar duru su ile temizleyip durulama işlemine devam edelim. Artık koltuğunuz çay lekesinden arındı. Güle güle kullanın.

Karbonatla çay lekesi çıkarma

Önce bir pet şişe su ile bir küçük paket karbonatı 1-2 dakika karıştırarak karbonatı suya iyice yedirelim. Yine renk vermeyecek bir bez ile işlem yapacağız. Bezi hazırladığımız karbonatlı su ile ıslattıktan sonra hafif sıkarak fazla suyu atalım. Bu bez ile yine lekenin dışından içine doğru leke çıkıncaya kadar bezi ara sıra aynı karbonatlı su ile ıslatarak işlemi tekrar edelim. Yeteri kadar sildikten sonra duru su alalım ve temiz bir bez ile bu sefer durulama yapalım. Bez kirlendikçe tekrar duru su ile temizleyip durulama işlemine devam edelim. Artık koltuğunuz çay lekesinden arındı. Güle güle kullanın.

Koltuğa dökülen kahve lekesi nasıl çıkar?

Koltuğuma kahve döküldü nasıl çıkar sorusunun en önemli aşaması hemen müdahale edilmesidir. Dökülen kahve için hemen müdahale edilerek kahvenin fazla kısmı alınmalıdır. Bir havlu ya da emici bir bez ile kahve emdirilmeli ve fazla kısmı alınmalıdır. Bu işlem için beyaz renk bir havlu tercih etmeniz tavsiye edilir. Çünkü farklı renklerde havlular koltuklarınıza leke bırakabilir. Kahve lekesi için ilk olarak uygulanması gereken ağartıcı özelliği bulunmayan deterjandır. Bu deterjan özellikle sıvı olanlar arasından seçilirse daha etkili olabilecektir. Bu deterjanı uyguladıktan sonra ovalamadan ve fazla bastırmadan lekenin etrafından içeri doğru nemli bir bez ile silin. Lekenin etrafından içeriye doğru uygulama yapmanız lekenin yayılmasını engellemiş olacaktır. Bu işlemi birkaç kere uygulayarak lekenin etkisinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Lekelerin çıkma düzeyleri kahvenin çeşidine ya da koltuk kumaşının türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı koltuklardan hemen çıkabildiği gibi bazılarından çıkması için çok uğraştırmaktadır. Eğer deterjan uygulaması ile lekeler çıkmazsa diğer bir işleme geçilebilir.

Sirke ile kahve lekesi çıkarma

Sirke, kahve lekesi gibi zor leke türlerinde etkili olabilecek bir maddedir. Koltuklarınıza dökülen kahve lekeleri için sirke ile temizlik sağlayabilirsiniz. Bir su bardağı içerisine beşte bir oranında sirke koyarak gerisini su ile doldurun. Bu sıvı karışımı beyaz havlu ile leke olan kısma yine dıştan içe doğru uygulayın. Ovalamadan ve baskı uygulamadan bu işlemi yapmanız önemlidir. Sadece tampon işlemi yapılarak kahve lekesinin üzerinde uygulayın. Kahve lekesini havlu emdikçe havluyu değiştirerek işlem yapabilirsiniz.

Karbonat ile kahve lekesi çıkarma

Koltuklarda oluşan kahve lekesi için etkili olan bir diğer madde ise karbonattır. Karbonatın koltuk döşemelerine uygulanması için su ile karıştırılması gerekmektedir. Su içerisinde çözdüğünüz karbonatı sirke ile benzer şekilde lekeye uygulayabilirsiniz. Lekeye uyguladığınız bu karışımları su ile duruladıktan sonra kurutabilirsiniz.

Profesyonel hizmet alın

Koltuğuma kahve döküldü nasıl çıkar sorusu kurumuş kahve lekesi için soruluyorsa yukarıdaki yöntemler pek işe yaramayacaktır. Bu şekilde kuruyan kahve lekeleri için profesyonel hizmet almanız gerekecektir. Firma olarak sizlere trabzon koltuk yıkama ve leke çıkartma hizmeti sunmaktayız. Lekeli olan koltuklarınız tecrübe ve bilgiye sahip olan çalışanlarımız ve özel makineler ile yıkanmaktadır. Özel makineler için üretilmiş olan deterjanlar ile birlikte yapılan yıkama işlemi ile lekeler çıkartılmaktadır. Vakum özelliğine sahip makineler yardımı ile leke çıkartma işlemi öncesinde yumuşatma işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem sonrasında deterjanlar ile yapılan yıkama ile lekeler sorunsuz şekilde çıkartılmaktadır. Koltuklarınızın kumaşına uygun deterjan kullanılarak renklerinin zarar görmesi engellenmektedir.

Diğer leke çıkarma yazılarımız;

İnternet sitemizde trabzon koltuk yıkama hizmetimizin yanı sıra sizlere faydalı bilgiler de sunmaya çalışıyoruz. Özellikle koltuklarınızda oluşan lekeler hakkında detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Koltuklarda en fazla oluşan leke kalem lekesidir. Bu konuyuda Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar yazımızda işledik. Ayrıca Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar ve koltuktaki çiş lekesi nasıl çıkar konularımızıda okuyabilirsiniz.

3 Comments

  1. […] Bu yazımızda sizlere oje lekesi hakkında bilgiler verdik. Eğer koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını merak ediyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Koltuklarda en […]

  2. […] Ayrıca Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar , Araç Koltuk Yıkama Lekesi Nasıl Çıkar ve Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar konularımızı da […]

  3. […] çıkar , Sandalye Yıkama , Stor Perde Yıkama , Araç Koltuk Yıkama Lekesi Nasıl Çıkar ve Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar konularımızı da […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHeman Ara 0 553 663 08 61
Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları