Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar?
Şubat 1, 2021

Koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar, lekelenen koltukların temizlenmesi için pratik yollar sunuyoruz. Koltuğa dökülen çikolata, çikolata lekesi nasıl temizlenir, çikolata lekesi çıkar mı konularında sizlere yardımcı olmak istedik. Yazımızı okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar

Çikolata lekesi herkesin çıkarmakta zorlandığı ve profesyonel temizleme hizmeti alınmasını gerektiren lekeler arasındadır. Bu yüzden koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtları da aranmaktadır. Daha çok çocukların koltuklara bulaştırdığı bu lekeleri çıkarmak gerçekten de zordur.

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Koltuktaki Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Çikolata yapısı itibariyle süt ve kakaodan oluşmaktadır. Erime sıcaklığı da düşük olan çikolatada ayrıca karbonhidratlar ve proteinler bulunmaktadır. Ancak sizlerle paylaşacağımız çikolata lekesi çıkarma yöntemleri sayesinde rahatlıkla koltuklarınızdaki inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz.

Bu konuda başvuracağınız ilk uygulama, ılık suyla beraber %5 oranındaki amonyak karışımıyla lekeli bölgeye tampon yapmaktır. Ya da alternatif olarak çikolatalı bölgenin soğumasını sağlayabilirsiniz. Buz kalıbından yararlanarak bölgeye tampon yaptıktan sonra kuruyan çikolatayı kazımaya başlayabilirsiniz. Ancak bu işlemde koltuklarınızın zarar görmemesini sağlamanız zor olabilir.

Çikolata Lekesi Kalıcı mıdır?

Elbette çikolata lekesi kalıcı değildir. Ancak bireysel müdahaleler ile kesin sonuç alınamayabilir. Bu yüzden koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar sorusuyla beraber firmamızı arayarak daha kapsamlı bilgiler elde edebilirsiniz. Ayrıca firmamız bu konuda tüm lekelere karşı profesyonel olarak hizmet sunmaktadır. Yani dilediğiniz her türlü lekeyi çıkarmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Çikolata lekesi gerçekten zor çıkan bir lekedir. Özellikle de çocukların dikkatsizliğinden kaynaklı olarak koltukların yanı sıra halı veya perdelere de kolaylıkla bulaşabilir. Bu durum yaşam alanlarınızda güzel bir görünümün ortaya çıkmasını da doğal olarak etkileyecektir.

Halılar, yaşam alanlarını en güzel şekilde yansıtan ürünlerdir. Pek çok farklı durumdan kaynaklı olarak halılara çikolata lekesi sürülebilir. Gerçekten de hoş bir görüntü olmayan bu durum için halıdan çikolata lekesi nasıl çıkar araştırması yapmak son derece doğaldır. Bireysel olarak elbette bazı müdahaleler yapabileceğiniz gibi kalıcı çözümler için mutlaka firmamıza iletişime geçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Çikolata Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Çikolata lekelerinin inatçı lekeler olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle ilk olarak lekenin kuruması beklenmelidir. Geniş alanlara yayılması engellenmeli ve daha sonra müdahalelere başlanmalıdır. Kuruması 1 saat kadar süren çikolata lekesi için buz torbası da kullanabilirsiniz.

Kuruyan çikolata lekesiyle beraber lekenin kazılması gerekir. Ancak kazıma işleminde ıspatula ya da bir bıçaktan yararlanmalısınız. Çünkü halıların zarar görmemesi adına farklı bir araç gereç ile müdahale yapmamanızda yarar var. Kazımadan sonra halıdaki çikolata kuruntularını süpürge ile temizlemeye başlayabilirsiniz. Aslında çıkarması kolay fakat hata kabul etmeyen bir leke olan çikolata lekesi için en uygun işlem, profesyonellerden hizmet almak olmalıdır.

Zorlu Çikolata Lekeleri Halıdan Nasıl Çıkarılır?

Daha zorlu çikolata lekeleri için yapılması gereken bazı işlemler vardır. İlk olarak 1 yemek kaşığı kadar amonyak alarak yarım bardak su ile karıştırabilirsiniz. Elde edeceğiniz solüsyon ile lekenin olduğu bölgeyi silebilirsiniz. Genelde halıdan çikolata lekesi nasıl çıkar sorusu bu şekilde yanıtlanır ancak mutlaka firmamızı arayarak konuyla ilgili hizmet talep etmenizde yarar var.

Giysideki çikolata lekesi nasıl çıkar ?

Giysiye dökülen çikolata lekesini çıkarmak çok daha kolaydır. Önce küçük bir leğene su koyalım. 15-20 beklesin. Sonra ürünün üzerine evinizde mevcut bulunan çamaşır deterjanını dökelim. Bir sürede o şekilde bekletelim. Ara ara kontrol edip lekenin çözülüp çözülmediğine bakalım. 5 dakikada bir lekeli bölgeyi çitileyelim. 3-4 kez bu işlemi tekrarladıktan sonra giysiyi kullanma talimatındaki yönergelere göre çamaşır makinesinde yıkayalım. Giysideki çikolata lekesi bu şekilde rahatlıkla çıkarılabilir.

Diğer leke çıkarma yazılarımız;

İnternet sitemizde koltuk yıkama hizmetimizin yanı sıra sizlere faydalı bilgiler de sunmaya çalışıyoruz. Özellikle koltuklarınızda oluşan lekeler hakkında detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Koltuklarda en fazla oluşan leke kalem lekesidir. Bu konuyu da Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar yazımızda işledik. Ayrıca Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar ve koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar konularımızı da okuyabilirsiniz.

Çikolata lekeleri ile ilgilenen bir çok birimimiz bulunmaktadır. Elit koltuk yıkama şubemiz çikolata lekelerine uzman personeli ile hizmet vererek tertemiz koltukları size sunmaktadır.

2 Comments

  1. […] sitemizden ulaşabilirsiniz. Koltuklarda en fazla oluşan leke kalem lekesidir. Bu konuyu da Koltuktan çikolata lekesi nasıl çıkar yazımızda işledik. Ayrıca Koltuktan oje lekesi nasıl çıkar ve koltuğa dökülen çay ve […]

  2. […] Çikolata lekeleri ile ilgilenen bir çok birimimiz de bulunmaktadır. Elit Koltuk Yıkama şubemiz çikolata lekelerine uzman personeli ile hizmet vererek tertemiz koltukları size […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHeman Ara 0 553 663 08 61
Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Evden Eve Nakliyat Trabzon Evden Eve Trabzon Evden Eve Taşımacılıkg Trabzon Nakliyat Trabzon Nakliyat Firmaları Trabzon Evden Eve Taşımacılık Trabzon Asansörlü Taşımacılık Trabzon Nakliyat Fiyatları Trabzon Asansörlü Nakliyat Trabzon Şehir İçi Nakliyat Trabzon Taşımacılık Evden Eve Nakliyat Evden Eve Taşımacılık Asansörlü Nakliyat Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları