Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar?
Şubat 1, 2021
koltuktaki çay kahve lekesi nasıl çıkar?
Koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar?
Şubat 1, 2021

Koltuktan Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Halı, Mobilya ve Koltuktan Oje lekesi nasıl çıkar bu yazımızda hepsini size anlatıyor olacağız. Lütfen okumaya devam edin. Konumuz, Koltuğa oje döküldü lekesi nasıl çıkar. Sizleri bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız. Öncelikler firmamızdan randevu alarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Tabii bu leke çıkarma işlemini kendinizde yapabilirsiniz. Bu yazımızda koltuktan oje lekesi nasıl çıkar bunu işleyeceğiz.

Koltuğuma Oje Döküldü

Genelde kadınlar ojeleri koltuklara oturarak tırnaklarına uygularlar. Bu nedenle ojenin koltuk yada halıya dökülme olayı sıkça yaşanan bir durumdur. Koltuğa dökülen ojenin temizlenmesini bu yazımızda anlatıyoruz.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

1 – Taze oje Lekesi Nasıl Çıkar

Taze oje lekesini temizlemek kolay diyebiliriz. Öncelikle sahip olmamız gereken malzemeyi sayalım.

-Renk vermeyecek bir bez yada kağıt havlu. Baskı uygulayacağımız için ilk tercih renk vermeyecek bir bez.

-Aseton

-Hidrojen Peroksit

-Su

Koltuğa dökülen ojenin kuruma süresini uzatıp hemen müdahale etmeliyiz. Ojeyi koltuğa daha fazla bulaştırmadan fazla olan kısmını hemen almalıyız. Oje hala kurumamış ise kalan kısmı nemli bez ile temizlemeye çalışalım. Bu şekilde koltuk ya tamamen temizlenir yada az lekeli kalabilir. Leke kaldı ise devreye hidrojen peroksit yada Aseton girer. Evinizde hangisi mevcutsa hazırlayalım. Buradaki en önemli konu koltuğunuzun cinsidir. Bazı koltuklar bu kimyasallarla etkileşime geçtiğinde reaksiyon vererek koltukta geri dönüşümü olmaya lekelere yol açabilirler. Bu nedenle bu uygulamayı yapmadan önce mutlaka test yapmalıyız. Bunun en güzel yolu koltuğun görülmeyen bir yerine hangi ürün elinizde mevcutsa uygulamaktır. Herhangi bir sorun oluşmadı ise deneme yapılan alan asetondan su yardımı ile arındırılarak leke çıkarma işlemine devam edilir.

Kalan Oje Lekesini Nasıl Çıkaracağım ?

Kalan oje lekesini çıkarmak için hassas çalışmak gerekiyor. Asetonu leke üstüne boca etmemelisiniz! Peki ne yapacaksınız? İnce bir sulu boya fırçası kullanabilirsiniz. En mantıklı yöntem budur. Bu fırçayı aseton yada peroksit hangisi mevcutsa ona batıralım ve sadece oje lekesinin üzerine sürelim. 15-20 saniye bekleyip bez yardımı ile dağıtmadan alalım. Bu işlemi leke çıkana kadar tekrar edelim. Bezin temiz kısımlarını kullanmaya özen gösterelim. Bez ile baskı yapmanız gerekebilir.

Kurumuş Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Kurumuş Oje lekesini çıkarmak taze lekeye göre daha uğraştırıcı bir işlemdir. Genel olarak aşamalar aynıdır. Kullanılacak malzemelerde ayrıdır. Aseton yardımı ile kurumuş oje lekesine temiz renk vermeyecek bir bez ile bol tampon yapılaraktan ojeden arındırılır. Bu işlem koltuktaki tüm oje çıkana dek devam eder. Kesinlikle unutmamanız gereken şey işleme başlamadan önce koltuk kumaşının görünmeyen bir yerinde asetonu yada hidrojen peroksidi deneyerek kumaşa zarar verip vermediğini test etmelisiniz. Bir zararı yoksa işleme başlanmalı, işlem bitiminde de kumaş cinsine uygun olarak ojeden temizlenen bölge deterjanla silinmeli yada yıkanmalıdır. Bu işlemleri daha Profesyonel bir şekilde Elit Koltuk Yıkama olarak biz size sağlayabiliriz. Burada tercih tamamen sizdedir.

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar ?

Oje lekesi halıdan nasıl çıkar?

Oje lekesini halıdan çıkarmak için Aseton yada Hidrojen peroksit kullanabilirsiniz. Oje dökülen halıda tam oje üzerine aseton yada hidrojen peroksidi dökelim. Daha sonra temiz bir bezle dağıtmadan ojeyi sökelim. Bir çok tekrardan sonra halınızın komple ojeden arındığını göreceksiniz. İşlem sonrası imkan varsa halının problemli bölgesini bol su ile durulayalım.

Oje lekesi çamaşır suyu ile çıkar mı?

Bazı müşterilerimiz oje lekesini çamaşır suyu ile temizleme çabalarından bahsediyor. Bu nedenle bu yazıyı yazma gereği hissettik. Çamaşır suyu koltuk yada halı lekeleri için asla kullanılmamalıdır. Koltuğunuzu seviyorsanız ve renklerinin bozulmasını istemiyorsanız böyle bir işe asla kalkışmayın. Ağartıcı etkisi ile çamaşır suyu koltuklarınızın hem kumaşının ömrünü kısaltacak hem de rengini bozacaktır.

Oje lekesi çıkar mı?

Oje lekesi çıkar mı tarzında bir çok soru alıyoruz. Yukarı da anlatmış olduğumuz yönergeleri uygulayarak oje lekesini çıkarabilirsiniz. Tabii bizim ilgi alanımız halı ve koltuklardaki oje lekeleridir. Diğer eşyalarınız içinde bu yolları deneyebilirsiniz. Mesela bir tişört üzerindeki oje lekeleri içinde aseton kullanabilirsiniz. Fakat lekeyi dağıtmamaya çok dikkat etmelisiniz. İşlem sonrasında çamaşır makinesi ile tişörtü hemen yıkamalısınız.

Deri koltuktan oje lekesi çıkarma

Deri koltuktan oje lekesi çıkarmak daha kolaydır. Oje tamamen kuruduktan sonra işlem yapılmalıdır. Mutlaka hassas olunmalıdır. Lekeyi çıkarmak için kazımak gerekir. Oje tamamen kazındıktan sonra bol deterjanlı su ile silinmeli ve su ile durulanmalıdır.

Oje lekesi elbiseden nasıl çıkar ?

Oje lekesini elbiseden çıkarmak için mucize bir ürün gereklidir. Onun adı sirkedir. Oje dökülen elbisenin lekeli bölgesine hepimizin evinde bulunan sirkeden yeterli miktarda dökelim. Yaklaşık 1 saat kadar bekleyelim. Sonrasında çözülen ojeyi elbiseden temiz ve renk vermeyen bir bezle arındırıp elbiseyi makineye atalım ve mucizeye şahit olalım.

Oje lekesi mobilyadan nasıl çıkar ?

Oje lekesi mobilyadan nasıl çıkar? Bunun iki yolu vardır. Hiç masrafa girmeden evinizde bulunan bazı ürünlerle mobilyadaki oje lekeleriniz çıkarabilirsiniz. İlk yolu haliyle Aseton ile temizlemektir. Aseton ile temizlenmezse bunun biraz daha riskli çözümü mineralli krem temizleyiciler. Yani bilinen adı ile cif. Bu ürünlerin içinde bulunan mineraller mobilyalarınızı çizebilir. Bu nedenle çok bastırmadan uygulama yapılmalıdır. Tel gibi ürünler yada bulaşık süngerinin sert tarafı ile değil bez ile uygulanmalıdır. Dikkatli olunursa hiç çizilmeden mobilyadaki oje lekelerinin çıktığını göreceksiniz.

Diğer leke çıkarma yazılarımız;

İnternet sitemizde koltuk yıkama hizmetimizin yanı sıra sizlere faydalı bilgiler de sunmaya çalışıyoruz. Elit Koltuk Yıkama Firmamız sizlere koltuk yıkama hizmeti verirken aynı zamanda verdiği pratik bilgilerle masrafa girmenizi engellemek istiyor. Her sorununuzda firma çağırmanıza gerek yok. Bazı lekeleri kendiniz de temizleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere oje lekesi hakkında bilgiler verdik. Eğer koltuğa dökülen çay ve kahve lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını merak ediyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Koltuklarda en fazla oluşan leke kalem lekesidir. Bu konuyu da Koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar yazımızda işledik. Çikolata lekeleri ile ilgilenen bir çok birimimiz de bulunmaktadır. Elit Koltuk Yıkama şubemiz çikolata lekelerine uzman personeli ile hizmet vererek tertemiz koltukları size sunmaktadır.

Özellikle koltuklarınızda oluşan lekeler hakkında detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonHeman Ara 0 553 663 08 61
Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Trabzon Yatak Yıkama Koltuk Yıkama Yatak Yıkama Trabzon Koltuk Yıkama Firmaları Trabzon Koltuk Temizleme Firmaları Koltuk Yıkama Firmaları Yatak Yıkama Firmaları Trabzon Halı Yıkama Trabzon Perde Yıkama Halı Yıkama Perde Yıkama Trabzon Halı Yıkama Firmaları Trabzon Halı Temizleme Firmaları Perde Yıkama Firmaları Yorgan Yıkama Firmaları Akçaabat Koltuk Yıkama Yomra Koltuk Yıkama Şana Koltuk Yıkama Pelitli Koltuk Yıkama Kalkınma Koltuk Yıkama Konaklar Koltuk Yıkama Boztepe Koltuk Yıkama Çukurçayır Koltuk Yıkama Beşirli Koltuk Yıkama Yıldızlı Koltuk Yıkama Söğütlü Koltuk Yıkama Erdoğdu Koltuk Yıkama Soğuksu Koltuk Yıkama Yeşiltepe Koltuk Yıkama Bahçecik Koltuk Yıkama Akçaabat Yatak Yıkama Yomra Yatak Yıkama Şana Yatak Yıkama Pelitli Yatak Yıkama Kalkınma Yatak Yıkama Konaklar Yatak Yıkama Boztepe Yatak Yıkama Çukurçayır Yatak Yıkama Beşirli Yatak Yıkama Yıldızlı Yatak Yıkama Söğütlü Yatak Yıkama Erdoğdu Yatak Yıkama Soğuksu Yatak Yıkama Yeşiltepe Yatak Yıkama Bahçecik Yatak Yıkama